Size bir telefon kadar yakınız
+90 222 222 0 911
Dil Seçin
tr

Okul Turnike Geçiş Sistemleri

3 görüntülenme

Türkiye’de güvenlik konusunun artan önemine bağlı olarak eğitim dünyasında nasıl bir değişim olacağı merakla bekleniyordu. Öğrenci-aile ve öğretmen camiasının güvenlik kaygılarının karşılanabilmesi adına yapılan toplumsal istişare ve talepler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan cevap buldu. Milli Eğitim Bakanlığı 19’uncu Milli Eğitim Şurası’ndan çıkan kararlarında okullardaki güvenlik önlemlerine yer verdi. Milli Eğitim şuarasında yer alan maddeler den biri de turnike sistemi olmakla birlikte aşağıdaki bütün öneriler kabul edilmiştir.
•Okul çevresinde ve okulların açık alanlarında okul yönetiminin imkânları ölçüsünde kameralı izleme sistemlerinin faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yapılarak izleme noktaları oluşturulmalıdır.
•İkinci öğretim veya akşam saatlerinde ders yapılan okullarda çevre güvenliğinin artırılması amacıyla okul çevresinde yeterince aydınlatmanın sağlanması gerekmektedir.
•Okul giriş çıkış noktalarının sayısı, mümkün olduğunca az tutulmalıdır.
•Okul yönetiminin imkânları doğrultusunda delici veya kesici aletlerin içeriye girişini engellemek amacıyla ziyaretçi kartı, metal detektörü, gibi sistem ve cihazların temin edilmesi gerekmektedir.
•Okulların ve açık alanların güvenlik zafiyetini en aza indirgemek amacıyla etrafının duvar ile çevrili olması sağlanmalıdır.
•Okul bahçesindeki otoparklar kapatılmalı veya okulun eğitime ve öğretime kapalı olduğu dönemlerde hizmete sunulmalıdır.
•Okul idarelerinde çocukların suça sürüklenmesinin önlenmesi ve güvenlik amaçlı olarak talep edilen konularda güvenlik personelince veli toplantılarında bilgilendirme yapılmalıdır.
•Kimlik bildirme kanunu kapsamında okul servis araçlarını plaka bilgileri, servis şoförleri, muavin, rehber ve okul içerisinde sözleşmeli olarak çalışan kişilerin kimlik bilgileri ile irtibat telefonları okul girişinde çalışan güvenlik görevlisine bildirilmelidir.
•Okulların imkânları dâhilinde okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin tanımlanması için kartlı, turnike sistemi kurulabilir.

Okullarda Akıllı Turnike Geçiş Sistemi sayesinde artık veliler, öğrencisinin okula gidip gitmediğinden anında haberdar olacak. Online takip yazılımı ile okulun giriş saatinde turnikeden geçmeyen öğrenci velisinin cep telefonuna sistem tarafından anında mesaj gönderilecek. Bunun yanı sıra E-Okul Sistemindeki Öğrenci Kayıtları Okul Öğrenci Devam Programına ile Tam Entegrasyon sağlamaktadır.

 

Hemen Ücetsiz Keşif Talebinde Bulunun!

    Ücretsiz Keşif Talebinde Bulunun

     

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    × Bizimle WhatsApp 'dan İrtibata geçin.