Eskişehir ProES Güvenlik Sistemleri
Hotspot Sistemleri | Eskişehir ProES Güvenlik Sistemleri
+90 222 222 0 911

Sosyal Medyada Biz}

Hotspot Sistemleri

Hotspot Sistemleri

İnternetin yaygınlaşması ve teknolojinin gelişimiyle birlikte bilişim sistemleri hayatımızın her alanına girmiş bulunmaktadır. Yeni suç tipleri ortaya çıkmakta, suçlular teknolojiye ayak uydurarak yasa dışı faaliyetlerini sürdürmektedirler. Özellikle bilişim sistemlerinin kullanılması ile işlenen suçlarda büyük bir artış gözlemlenmekte; dünya da olduğu gibi Türkiye’de de bilişim sistemlerine karşı ve bilişim sistemleri ile işlenen suçlar kolluk kuvvetlerinin ve adli mercilerin neredeyse her gün karşılaştığı suç tipleri arasına girmektedir.

Bilişim Suçlarının Sınıflandırılması:
A. Hedef Olarak Bilişim Sistemleri
Yetkisiz erişim, Servis dışı bırakma, verilere zarar, vs.
B. Bilişim Bağlantılı Suçlar
Kredi kartı ve Internet bankacılığı dolandırıcılığı, Telif hakları ihlali vs.
C. Bilişim Vasıtalı Normal Suçlar
Uyuşturucu trafiği, kara para aklama, hakaret sövme, terör propagandası, vs.

Özellikle bilişim vasıtalı suçlar son dönemde çokça rastlanmakta ve kurumunuzun veya işletmeniz interneti ile yapılması durumunda direkt olarak sizi sorumlu tutmaktadır.
5651 sayılı yasa gereği bu suçların önüne geçmek ve suçluyu direkt muhatap kılmak için yasa gereği uygulamanız gereken maddeler şunlardır.

1. Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak amacıyla içerik filtreleme sistemini kullanmak.
2. Erişim kayıtlarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek ve iki yıl süre ile saklamak.
3. Kamuya açık alanlarda internet erişimi sağlayan toplu kullanım sağlayıcılar, kısa mesaj servisi (sms) ve benzeri yöntemlerle kullanıcıları tanımlayacak sistemleri kurmak.
4. İnternet toplu kullanım sağlayıcılar, konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak amacıyla içerik filtreleme sisteminin yanı sıra, ilave tedbir olarak güvenli internet hizmeti de alabilirler.

Kurumunuz için ihtiyaç duyduğunuz 5651 Sayılı Kanuna Uygun HotSpot Gateway & İçerik Filtreleme sistemlerinizi sizlere sunuyoruz.
Sunmuş olduğumuz sistemi kullanarak hem internetinizi yasaya uygun olarak kullanıyorsunuz istediğiniz takdirde de kurum olarak üyelerinize internet satışı yapabiliyorsunuz.

HOTSPOT VE NETWORK ÇÖZÜMLERİ 1.02 MB 11 downloads

Kamuya açık alanlarda ücretsiz olarak internete erişimi sağlayan Wi-Fi HotSpot…