Eskişehir ProES Güvenlik Sistemleri
Kamera Sistemleri | Eskişehir ProES Güvenlik Sistemleri
+90 222 222 0 911

Sosyal Medyada Biz}

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri olarak günümüzde 5 Farklı teknoloji kullanılmaktadır. Bunlar;

Analog kamera sistemi teknolojisi günümüzde halen kullanılmasına rağmen, yerini yeni (AHD,HD-TVI,HD-CVI,IP) teknolojilere bırakmıştır. Analog sistem ile çıkılabilecek en yüksek çözünürlük 1000 TVL 'dır. Geleneksel Kullanılan Analog sistemlerde Kayıt sistemi olarak DVR Kayıt cihazı kullanılır.
AHD kameralar analog kameraların megapiksel çözünürlüğe ulaşmasını sağlayan kamera tipidir. 720p ve 1080p çözünürlüklerini desteklemektedir. AHD kamera sistemleri, koaksiyel kablo üzerinden , yeniden kablolama gerektirmeden AHD DVR kayıt sistemlerine bağlanabilmektedir. AHD kamera sisteminin en büyük avantajı kablolama maliyeti Yaratmamasıdır. Kurulu olan CCTV analog kamera sisteminizi kablolamasını değiştirmeden AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazını da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirebilirsiniz.
HDTVI kamera sistemleri teknolojisi analog görüntü işleme teknolojisidir. Bu teknoloji ve diğerleri arasındaki en büyük fark bu HDTVI görüntü işleme sırasında analog modülasyon - demodülasyon teknolojisi kullanırken, IP megapiksel teknolojisi yüksek çözünürlüklü optik görüntüleme yapmaktadır. HD-TVI teknolojisi ile eski analog kamera sistemi atlyapınızı değiştirmeden HD kalitesine geçiş sağlayabilirsiniz.
HDCVI Teknolojisi DAHUA firmasının geliştirmiş olduğu bir teknolojidir, kendisine has benzersiz bir iletişim protokolü kullanmaktadır. Koaksiyel kablo üzerinden HD görüntü 720P ve Full HD 1080P, ses ve data çift yönlü iletebilen bir teknolojidir.
IP Kamera sistemleri en gelişmiş sistemlerdir. Diğer sistemlere farklı olarak haberleşmeyi internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak sağlar. Ayrıca IP Kameralara ile birlikte birçok video analiz (Yüz Tanıma, Plaka Tanıma, Kayıp Nesne Algılama, Yabancı Nesne, Sınır Hat İhalali, Isı Analizi vb.) işlemleri yapılabilmektedir. IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. IP Kameralar göürüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve tabletinizden rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

Güvenlik amaçlı kurulan Kamera Sistemleri, genel olarak binaya giriş ve çıkışların ve ortak kullanım alanlarının izlenmesi ile birlikte sirkülasyonun kontrol altında tutulması ve denetlenmesi için kayıt amacıyla da kullanılmaktadır.
Günümüz teknolojisi bu sisteme aynı zamanda yakın ve uzak mekanlardaki görüntüleri izleme ve kayıt altına alma imkanı sağlamaktadır. Kamera Sistemleri, güvenlik amacının yanı sıra; satış, personel performansı kontrolü, iş geliştirme gibi farklı fonksiyonları denetleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır.
Kamera Sistemi tek bir noktadan farklı mekanları izleyip kayıt altına alabileceği gibi farklı noktalardan da aynı performans ile takip edilmesine imkan vermektedir. Gelişen teknoloji; sistemi sadece izleme özelliğinden çıkarmış, artık bir iletişim aracına dönüştürmüştür.
Gelişen iletişim teknolojilerinin sunduğu konferans imkanı ile farklı noktaların görüntü ve sesi eş zamanlı aktarılarak uzak ofisler yanınıza getirilmektedir. Elektronik Güvenlik ve Otomasyon Sistemlerinin özellikle son on yılda vazgeçilmez bir parçası olmaya başlayan, Kapalı Devre Kamera Sistemi ve bu sistemin entegrasyonunda her türlü ihtiyaca ve çözüme uygun, değişik tasarım ve büyüklükteki projeleri müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna, firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta, hazırladığı optimum cihaz konfigürasyonunu anahtar teslim çözümlerle uygulamaktadır.
Güvenlik amaçlı kurulan Kapalı Devre Kamera Sistemleri, genel olarak binaya giriş ve çıkışların ve ortak kullanım alanlarının izlenmesi ile birlikte sirkülasyonun kontrol altında tutulması ve denetlenmesi için kayıt amacıyla da kullanılmaktadır. Günümüz teknolojisi bu sisteme aynı zamanda yakın ve uzak mekanlardaki görüntüleri izleme ve kayıt altına alma imkanı sağlamaktadır. Kapalı Devre Kamera Sistemleri, güvenlik amacının yanı sıra; satış, personel performansı kontrolü, iş geliştirme gibi farklı fonksiyonları denetleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır.
Kapalı Devre Kamera Sistemi tek bir noktadan farklı mekanları izleyip kayıt altına alabileceği gibi farklı noktalardan da aynı performans ile takip edilmesine imkan vermektedir. Gelişen teknoloji; sistemi sadece izleme özelliğinden çıkarmış, artık bir iletişim aracına dönüştürmüştür. Gelişen iletişim teknolojilerinin sunduğu konferans imkanı ile farklı noktaların görüntü ve sesi eş zamanlı aktarılarak uzak ofisler yanınıza getirilmektedir.

Keşif ve Tekliflendirme İçin Lütfen Formu Doldurunuz